Sabah kalktığınızda uykunuzu almamış, dinlenmemiş ve kendinizi yorgun hissediyorsanız, gün içinde oturduğunuz yerde, araba kullanırken uyukluyorsanız ve bunu uzun süreden beri yaşıyorsanız hayati tehlikesi olan uyku apnesi hastası olabilirsiniz.

SERÖZ OTİT

Çocuğunuz televizyonun sesini çok açıyor, seslenmenize rağmen cevap vermiyor ise; kulaklarında sıvı olabilir. Zamanında hekime başvurularak tedavi edilmez ise kalıcı işitme kaybına neden olabilir.

ALLERJİK RİNİT

Sulu burun akıntısı, burun kaşıntısı, sık sık hapşırma, burun tıkanıklığı, göz yaşarması, baş ağrısı, koku alma bozukluğu ile seyreden hastaların yaşam kalitesini düşüren, işteki verimini azaltan bir hastalıktır. Ayrıntılı bir KBB muayenesi ve verilen tedavi ile bütün bu sıkıntılar önlenebilir.

SİNÜS VE SİNÜZİT

Sinüs kelime anlamı olarak boşluk demektir. Burun akıntısı, geniz akıntısı, burun tıkanıklığı(nefes almada zorluk), koku almada zorluk, baş ağrısı, yüzde ve gözler etrafında baskı hissi, yüzde alında ve göz etrafında şişme… Bu şikâyetleri olan şahıslar sinüzitten şüphelenmeli ve KBB muayenesi yaptırmalıdır.

CategorySağlık
Write a comment:

You must be logged in to post a comment.

Randevu Hattı        0312-417-85-85