Özkaya Tıp Merkezi Milli Müdafaa Caddesi No:16 Kızılay/Ankara
İnkılap Özkaya Tıp Merkezi İnkılap Sk. No:27 / Kızılay / Çankaya /Ankara
Telefon 0(312) 417 8585

Son Güncelleme Tarihi : Şubat 17, 2023

Check up, Özkaya Tıp Merkezi’nin hastalarına sunmakta olduğu hizmetlerden biridir. Hastaların taleplerine bağlı olarak aldıkları bir sağlık hizmetidir ve sağlıksal açıdan herhangi bir zorunluluğu yoktur. Fakat, yaptırılması sağlıklı bir yaşam için ve hastalıkların erken dönemde teşhis edilebilmesi için oldukça önemlidir.

Özellikle bazı sağlık sorunlarının ilerleyen zamanlarda daha ciddi bir sağlık sorununa, kronik hastalığa sebebiyet vermemesi için tıp doktorlarımız tarafından hastalarımıza tavsiye edilmektedir.

Özellikle kronik hastalıkları olan ve aile geçmişinde çeşitli hastalıklar bulunan kişiler tarafından yaptırılmaktadır. Örneğin; aile geçmişinde kanser hastalığı olan, kalp ve damar hastalığı olan kişiler için check up yaptırmak erken dönemde hastalıkların tespit edilmesini ve gerekli olan tedaviye başlanmasını sağlamaktadır.

Genel olarak vücudun ayrıntılı olarak kontrol edilmesi anlamına gelmektedir ve hastaların mevcut olan sağlık durumları tam anlamıyla ortaya konmaktadır. Özkaya Tıp Merkezi’nde hastalarımızın talepleri doğrultusunda farklı türlerde check up hizmeti yüksek teknolojik cihazlar aracılığıyla verilmektedir.

Check Up Muayenesi Nasıl Yapılır?

Check up muayenesinin nasıl yapılacağı, hastaların tercih ettikleri türe göre değişiklik göstermektedir. Genel olarak, tıp alanının tüm dallarında kullanılan görüntüleme ve tanı yöntemleri kullanılmaktadır. Dolayısı ile röntgen, MR, BT, kan tahlili, ultrason, idrar tahlili, mamografi, renkli doppler ultrason gibi pek çok görüntüleme ve tanı yöntemi kullanılmaktadır.

Hangi hastaya hangi görüntüleme tekniklerinin uygulanacağı tercih edilecek olan check up türüne göre farklılaşmaktadır. Dolayısı ile bu sağlık taramasının niteliği farklılaşabilmektedir.

Muayenesinde görüntüleme yöntemleri kullanıldığı gibi farklı tıp alanlarından doktorların fiziki muayeneleri de gerçekleştirilmektedir. Genel olarak yapılan sağlık taraması, uygulanan görüntüleme teknikleri radyoloji uzmanlarımız tarafından incelenip değerlendirilmekte ve hastalık bulgusu var ise saptama yapılmaktadır.

Radyologlarımızın bulguları, tıp merkezimizde bulunan ilgili tıp doktorlarına iletilmektedir. Elde edilen verilerin sonucunda yapılan saptamalar ve hastalarımızın tedavisi için gerekli olan açıklama gerçekleştirilmekte, tedavi sürecine geçilmektedir.

Merkezimizdeki Check Up Türleri

Özkaya Tıp Merkezi sağlık taraması için farklı seçenekleri hastalarının hizmetine sunmaktadır. Hastalarımız, sunmakta olduğumuz bu sağlık taramalarından dilediğini seçerek sağlık durumları hakkında ayrıntılı bilgilere sahip olmaktadır. Tıp merkezimizde uygulanmakta olan check up türlerimiz şunlardır:

  • VIP Detaylı Check Up
  • Kadın Doğum Check Up
  • Çocuk Check Up
  • Üroloji Check Up

Check-Up Bölümde Uygulanan Tedaviler

    Bu kategoride hiç yorum bulunamadı.

Check-Up Bölüm Doktorları

Bu kategoride hiç yorum bulunamadı.

Check-Up Sağlık Köşesi

Bu kategoride hiç yorum bulunamadı.