Bademcik Ameliyatı

BADEMCİK NEDİR?

Boğazımızda bulunan ve bağısıklık sistemimizde görev olan dokulardan sadece ikisidir. Bunun dışında geniz eti, lingual ve tubal bademcikler de ağız ve boğaz bölgesinde bulunan diğer bağısıklık sistemi elemanlarıdır. Bu dokular vücudun mikroplarla savaşması için gerekli hücreleri üretirler.

BADEMCİK İLTİHABI BELİRTİLERİ NELERDİR?

Hastalıpın şiddeti, etken olan mikrobun gücüne ve kişinin vücut direncine bağlı olarak değişir. Ateş, boğaz ağrısı, halsizlik, yutma güçlüğü, boyundaki lenf bezlerinde şişme en sık görülen belirtilerdir.

BADEMCİK İLTİHAPLARI NEDEN TEDAVİ EDİLMELİDİR?

Bademcik enfeksiyonları tedavisi kolay olmakla birlikte geç kalındığında ya da tedavi yarım bırakıldığında bazı komplikasyonlara neden olabilmektedir. Bademcik absesi, derin boyun enfeksiyonu kalp romatizması, böbrek iltihapları bademcik enfeksiyonlarının istenmeyen yan etkilerinden bazılarıdır.

BADEMCİK AMELİYATINI GEREKTİREN DURUMLAR NELERDİR?

*Çok sık bademcik iltihabı geçirmek (yılda en az 3-4 kez)
*Bademciklerin uyku apnesi, horlama ya da yutma güçlüğü yaratacak kadar büyük olması *Bademcik absesi geçirme
*Bademciklerin tek taraflı büyümeleri
*Bademcik taşları nedeniyle ağız kokusu

THERMAL WELDİNG YÖNTEMİYLE BADEMCİK AMELİYATI

Thermal Welding sisteminin çalışma prensibi, termal enerjinin direk aktarılmasıyla hem kanama kontrolünün hem de doku ayrışmasının aynı anda sağlanmasıdır. Bu yöntemle yapılan bademcik ameliyatında, bademcikler çevre dokulardan kolaylıklar ayrılmakta, diğer bademcik ameliyatı yöntemlerine göre gerek ameliyat sırasındaki, gerekse ameliyat sonrasındaki kanama riski çok azalmaktadır. Bademcik ameliyatları sonrası görülen ağrı şikayeti de thermal welding yöntemiyle azalmakta, hastanın normal beslenmeye geçiş süreci de kolaylaştırmaktadır. Yöntemin diğer bir avantajı ise ameliyat sırasındaki kanamanın azalmasıyla birlikte anestezi süresinin kısalmasıdır. Yine yapılan çalışmalara göre ameliyat sonrası iyileşme süresi de diğer yöntemlere göre kısalmaktadır.Thermal Welding yöntemiyle bademcik ameliyatı daha az kanama, daha az ağrı, daha kısa anestesi süresei ve daha çabuk iyileşme olanağı sağlamaktadır.

Bademcik Ameliyatı ile ilgili daha fazla bilgi ve randevu için bizi arayın.

0312 417 85 85

Şimdi Randevu Al →