Saç Ekimi Tedavisi Hakkında

SAÇ DÖKÜLMESİ NEDENLERİ NELERDİR?

Saç dökülmesi; ailesel, genetik faktörler, mevsimsel değişiklikler, beslenme bozuklukları, kullanılan ilaçlar, stres, hormon bozuklukları, vitamin&mineral eksiklikleri ve kozmetik ürünler gibi bir çok sebebe bağlı olabilir.

SAÇ EKİMİ KİMLER İÇİN UYGUNDUR?

Saç ekimi; yaş ve cinsiyet ayrımı olmaksızın herkese yapılmaktadır.

SAÇ DÖKÜLMESİ NASIL ÖNLENİR?

Saç dökülmesi tedavisinde öncelikle tanı doğru yapılmalıdır. Saç dökülmesi hastalığa bağlı ise tedavi edilmeli, vitamin veya hormon bozukluğuna bağlı ise takviyeler yapılmalı, kozmetik ürünlerden uzak duralmalıdır. Saç dökülmesini önlemek için pek çok farklı tedavi yöntemi bulunmaktadır.

* İlaç Tedavisi; Saç dökülmesini önlemek ve var olan saçların kalınlaşmasını sağlayan FDA onaylı ilaçlar hekim kontrolünde kullanılabilir.

*Saç Mezoterapisi; Saç mezoterapisi saçın sağlıklı büyüyüp gelişebilmesi için gerekli olan vitamin, antioksidan, mineral ve dolaşım düzenleyici maddelerin bir mikro iğneler ile saçlı deriye doğrudan enjekte edilmesi sürecini içerir .

*PRP Saç Tedavisi; Saç dökülmesi sorunu yaşayan kişilerin en etkin sonuçlar aldığı yöntem olan PRP işlemi de hastanın kendi kanının alınıp belirli işlemlerden geçirilmesi ile yapılmaktadır.

*FUE Tekniği İle Saç Ekimi; nakledilecek kökler tek tek alınıp konusunda deneyimli Plastik Cerrahi Uzmanlarımızca yapılan incelemeler sonucunda belirlenen alana nakledilir.

Saç Ekimi Tedavisi ile ilgili daha fazla bilgi ve randevu için bizi arayın.

0312 417 85 85

Şimdi Randevu Al →